İrfan Oxu Müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
13.06.2024 662

İrfan jurnalının 31 may tarixində təşkil etdiyi “İrfan oxu müsabiqəsi” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Hacıağayeva Şifanur Eldəniz qızı

İkinci yerə Rəsulov Elməddin Camal oğlu

Üçüncü yerə İsmayılova Könül Məhəmməd qızı layiq görülüb.

İmtahan suallarına və doğru cavablara buradan nəzər edə bilərsiniz.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Hacıağayeva Şifanur Eldəniz Bakı 79 1 78.75 1
2 Rəsulov Elməddin Camal Bakı 78 2 77.5 2
3 Ismayılova Könül Mehemmed Göyçay 74 5 72.75 3
4 Həsənova Nahibə Şəmsəddin Zaqatala 74 6 72.5 4
5 Memmedova Gunel Ferman Ağdaş 72 6 70.5 5
6 İsmayılova Məryəm Cəlaləddin Ağdaş 70 8 68 6
7 Məcidli Ramin Nüsrət Oğuz 69 10 66.5 7
8 Məmmədova Gülçiçək Rahim İsmayıllı 67 6 65.5 8
9 Əlibəyli Elnur Nurəli Şəki 68 11 65.25 9
10 Müzəffərova Əzimə Ramiz Quba 67 13 63.75 10
11 Allahverdiyeva Aysun İsmayıl Zaqatala 64 16 60 11
12 Pirimov İsmayıl Habil Şəki 64 16 60 11
13 Babayeva Rəfiqə Elmar Quba 63 14 59.5 12
14 Məmmədova Fatimə Əbülfət Bakı 63 17 58.75 13
15 Hacıyev Tərlan Ətraf Ağdaş 63 17 58.75 13
16 Kərimov Elgün Çələbi Zərdab 62 14 58.5 14
17 Şirinov Şirin Eldəniz Qəbələ 61 12 58 15
18 Nurəliyeva Əsmər Rauf Bakı 62 17 57.75 16
19 Kazımlı Aybüke Sahib Oğuz 62 18 57.5 17
20 Yunusov Röyal Rəsul Kürdəmir 61 19 56.25 18
21 Şərifov Xəyyam Cəsarət Ağdaş 58 22 52.5 19
22 Atakişiyeva Günel Firuz Bakı 58 22 52.5 19
23 Fərəməzov Polad Əlişah Astara 58 22 52.5 19
24 Ərzimanlı Ərziman Üzeyir Ağdaş 57 20 52 20
25 Ehmedova Şehla Yaşar Zaqatala 55 23 49.25 21
26 Abdullayeva Cəmilə Sahib Şamaxı 54 26 47.5 22
27 Verdiyevaa Yeganəə Nürəddinn Şəki 54 26 47.5 22
28 Əzizova Günel Vasif Kürdəmir 53 25 46.75 23
29 Hacıbabayev Sənan Həzi Oğuz 53 26 46.5 24
30 İbrahimov Adem Cefe Ağdaş 53 27 46.25 25
31 Kərimova Fatimə Qalib Bakı 53 27 46.25 25
32 Məmmədov Müslüm Rasim Zaqatala 53 27 46.25 25
33 Əliyeva Elmanə Fayiq Siyəzən 50 22 44.5 26
34 Memmedov Elimdar Eldar Oğuz 51 29 43.75 27
35 Lətifova Gulay Şahid Ağdaş 51 29 43.75 27
36 Qudayeva Ülkər Canbulaq Qax 50 25 43.75 27
37 Dəmirova Tünzalə Gündüz Qəbələ 51 29 43.75 27
38 Şərif Günel Zabit Qəbələ 49 23 43.25 28
39 Məhərrəmov Elməddin Umudvar Şəki 50 30 42.5 29
40 Quliyeva Nailə Elçin Bakı 50 30 42.5 29
41 Celilova Ayişə Maqsud Qəbələ 49 30 41.5 30
42 Abışova Aişə Elbrus Göyçay 49 31 41.25 31
43 Eminova Esmira Ramin Ağdaş 49 31 41.25 31
44 Xəlilov Mirzəcan Xamis Şamaxı 49 31 41.25 31
45 Məhərrəmova Aysun Ramil Baləkən 49 31 41.25 31
46 Şirinov Saleh Sahib Ağdaş 46 23 40.25 32
47 Ehmedova Gulnar Fazil Zaqatala 48 32 40 33
48 Hüseynli Nərminə Maqsud Sumqayıt 47 30 39.5 34
49 Madatova Nezrin Kazım Abşeron 46 29 38.75 35
50 Kahayeva Əminə Kamran Baləkən 46 34 37.5 36
51 Askerova Xuraman Məhəmməd Göyçay 45 32 37 37
52 Həsənova Zeynəb Araz Göyçay 45 35 36.25 38
53 Babayev Elmar Ağamurad Quba 45 35 36.25 38
54 ezizova xadice osman Bakı 45 35 36.25 38
55 Yuzbasiyeva Nermin Bayram Baləkən 44 35 35.25 39
56 Bayramov Ramin Cahangir Şəki 44 36 35 40
57 Qaziyeva Şəlalə Azər Oğuz 43 36 34 41
58 Shafaqatli Ülviyyə İdris Şamaxı 43 37 33.75 42
59 Niftelizade Hicran Xeyrulla Masallı 40 29 32.75 43
60 Hümmətov Elşən Habil Şəki 42 38 32.5 44
61 Ağazadə Muğdət Ərrəhman Şəki 40 34 31.5 45
62 Həsənova Tənzilə Arzu Ağdaş 41 39 31.25 46
63 Qədirli Səidə Yunis Göyçay 41 39 31.25 46
64 Rüstəmli Rəşid Sakir Şəki 41 39 31.25 46
65 Cəbrayıllı Məhəmməd Şamxal Sabirabad 37 25 30.75 47
66 Mahmudova Gülüsdan İlham Beyləqan 33 11 30.25 48
67 Əsədov Ömər Şamo Şəki 39 38 29.5 49
68 Şabanov Əyyub Səid Şəki 39 39 29.25 50
69 İsmayılova Dilarə Sərxan Ağdaş 39 40 29 51
70 Əzizov Fərahim Rahim Oğuz 36 30 28.5 52
71 Məmmədli Əkbər Şamo Şəki 36 32 28 53
72 Feyziyev Ramin Binnət Bakı 38 42 27.5 54
73 Qurbanəliyev Oruc Rövşən Şəki 38 42 27.5 54
74 Vahabova Zərifə Vasif Bakı 38 42 27.5 54
75 Əlizadə İsmayıl Ramil Biləsuvar 34 32 26 55
76 Kerimova Aytekin Vezir Sumqayıt 36 44 25 56
77 Qaçayev Abdussələm Fariz Bakı 35 41 24.75 57
78 Vahabova Gülcennet Vahab Zaqatala 35 44 24 58
79 Sadıqlı Yusuf Pərvin Şəki 30 26 23.5 59
80 Məmmədli Xalidə Azər Şəki 34 46 22.5 60
81 Babayeva Fəridə Elmar Quba 32 47 20.25 61
82 Çunayeva Fatma Hacı Baləkən 28 31 20.25 61
83 Memmedova Nərgiz Tələt Ağdaş 29 50 16.5 62
84 Kərimli Əsman Emin Şəki 27 52 14 63
85 Bəkirov Hümmət Bəşarət Şəki 18 30 10.5 64
86 Ömərov Amin Akif Zaqatala 23 54 9.5 65
87 Gulaliyeva Gunel Fikret Göyçay 14 22 8.5 66
88 Eliyev Tahir Elçin Biləsuvar 19 57 4.75 67