Oxu və Qazan VII müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
25.12.2021 1291

Light UP Training Platformun 23 dekabr tarixində təşkil etdiyi “Oxu və Qazan VII” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Məmmədli Vəli Elçin oğlu

İkinci yerə Rəhmətullayev Ceyhun Məmmədəli oğlu

Üçüncü yerə Rəsulov Elməddin Camal oğlu layiq görülüb.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Məmmədli Vəli Elçin Qax 78 2 77.5 1
2 Rəhmətullayev Ceyhun Məmmədəli Oğuz 77 3 76.5 2
3 Rəsulov Elməddin Camal Bakı 77 3 76.25 3
4 Məhyəddinov Fərid Mürşüd Şəki 74 5 72.75 4
5 Rəhimli Ceyhun Norasib Bakı 74 5 72.75 4
6 Rəhimli Seyhun Nurasib Bakı 74 6 72.5 5
7 Abdurrahman Ziya Rəsul Şamaxı 73 7 71.25 6
8 Əsgərova Mələk Mehdi Bakı 73 7 71.25 6
9 Mehdiyev İsmayıl Maarif Bakı 71 9 68.75 7
10 Abbasova Nigar Cahangir Bakı 69 11 66.25 8
11 Məmmədova Leyla Şamo Bakı 68 11 65.25 9
12 Məhərrəmli Ruslan Elçin Şəki 68 11 65.25 9
13 Daşdəmirova Türkanə Məhəmmədəli Bakı 68 12 65 10
14 Rəcəbov Tərlan Həsənsoltan Zaqatala 67 13 63.75 11
15 Sabitov Mahir Rəşid Qəbələ 66 11 63.25 12
16 Sultanova Sahilə Saleh Bakı 65 13 61.75 13
17 Mansurov Tərxan Sahib Bakı 63 8 61 14
18 Sofiyev Əfsun İrşad Zaqatala 64 16 60 15
19 Yaqubova Nərgiz Şaban Sumqayıt 63 17 58.75 16
20 Əliyev Nicat Məcid Bakı 62 15 58.25 17
21 Umarlı Zehra Dursun Oğuz 60 19 55.25 18
22 Xəlilli Zeynəb Müşfiq Şəki 59 21 53.75 19
23 Məlikova Narıngül Malik Şamaxı 58 21 52.75 20
24 Qasimov Vusal Ayaz Bakı 57 17 52.75 20
25 Həsənova Nərmin Rüstəm Şəki 55 10 52.5 21
26 Həsənli Rəşad Şükür Bakı 58 22 52.5 21
27 Kerimov Mehemmed Senan Zaqatala 58 22 52.5 21
28 Bağırova Günay Zaur Sabirabad 58 22 52.5 21
29 Həsənova Nahibə Şəmsəddin Zaqatala 58 22 52.5 21
30 Bağırova Nərmin Anar Ağdaş 54 8 52 22
31 Xəlilov Müşfiq Kamran Şəki 54 10 51.5 23
32 Şəmilov Xəzər Azər Şəki 57 23 51.25 24
33 Şıxızadə Surət Şakir İsmayıllı 56 20 51 25
34 Muradxanlı Muradxan Afiq Zərdab 55 24 49 26
35 Smədov Rəsul Rahim Bakı 50 6 48.5 27
36 Yuzbasiyeva Nermin Bayram Baləkən 53 27 46.25 28
37 Xəlilov Osman Ağa Məhəmməd Bakı 52 27 45.25 29
38 Abdullayeva Nəzakət Qurbət Sabirabad 52 27 45.25 29
39 Abidli Səddam Asəf Qax 48 12 45 30
40 huseynova xanim teyyar Bakı 47 11 44.25 31
41 Mustafayeva Validə Araz Quba 47 15 43.25 32
42 Eyvazov Bəxtiyar Həsən Astara 49 24 43 33
43 Hemidova Cəmilə Elçin Bakı 49 28 42 34
44 Cəbrayılova Lalə Mübariz Ucar 49 28 42 34
45 Əliyev İbrahim Vahid Əli Bayramlı 44 15 40.25 35
46 Abbaszadə Zəkayi Zaur Astara 42 9 39.75 36
47 Meherremov Elmeddin Umudvar Şəki 42 10 39.5 37
48 Nurəliyeva Xanım Rauf Bakı 47 33 38.75 38
49 Əhədova Gülnarə Hacıadil Bakı 47 33 38.75 38
50 Əlimuradov Emil Paşa Quba 44 24 38 39
51 Bağbanlı Səidə Razim Şəki 46 34 37.5 40
52 Cəfərova Ceyran İlham Lənkəran 45 34 36.5 41
53 Məhərrəmov Səyyad Umudvar Şəki 38 10 35.5 42
54 Bayramova Günel Mübariz Bakı 44 35 35.25 43
55 Şahverdiyeva Mədinə Oruc Oğuz 43 36 34 44
56 Cəfərov Vuqar Eyyub Qəbələ 41 39 31.25 45
57 Məmmədli Rəşid Elman oğlu Bakı 41 39 31.25 45
58 Bürcəliyeva Türkan Rafiq Baləkən 34 13 30.75 46
59 Aybəniz Məmmədli Rəşad Bakı 31 2 30.5 47
60 Fərziyeva Gülnigar Murad İsmayıllı 40 40 30 48
61 Səfərov Sabir Rayis Bakı 32 19 27.25 49
62 Məmmədov Samir Vaqif Əli Bayramlı 30 11 27.25 49
63 Ordıyeva Çinare Şakir Əli Bayramlı 37 43 26.25 50
64 Osmanov Kənan Şirvan Bakı 37 43 26.25 50
65 Həmzətova Vəfa Rüstəm Abşeron 27 4 26 51
66 Hüseynova Minarə Ramiz Bakı 36 43 25.25 52
67 Talibov İsmet Aqil Ağcabədi 36 43 25.25 52
68 Qiyaseddinli Zinyet Qadir Qəbələ 35 41 24.75 53
69 Əmiraslanova Sənanə Sahib Bakı 35 43 24.25 54
70 Vəliyev Məhəmməd Rafiq Bakı 35 45 23.75 55
71 Əhmədov Vüsal Əvəz Oğuz 34 44 23 56
72 Abdullayev Sədulla Elton Qəbələ 34 46 22.5 57
73 Hüseynzadə Sərfinaz Əflatun Bakı 34 46 22.5 57
74 Həsənova Nəzakət Ağayev Mürvət İmişli 32 39 22.25 58
75 Hacıyev Cavid Şakir Əli Bayramlı 33 46 21.5 59
76 Yolçuyev Ayxan Elxan Şamaxı 27 22 21.5 59
77 Abdullayeva Aytac Asif Sabirabad 32 48 20 60
78 Əfəndiyev Ruhid Asif Astara 32 48 20 60
79 Əbdüləzimov Ağakişi Yusif Ağcabədi 25 25 18.75 61
80 Əliyev Şükür Həsən Cəbrayıl 31 49 18.75 61
81 Hüseynli Ömər Akif Şamaxı 25 25 18.75 61
82 Rəcəbova Rabiyə Şəmsəddin Bakı 31 49 18.75 61
83 Memmedov Elimdar Eldar Oğuz 30 50 17.5 62
84 Quliyev Ulvi Seyfəddin Bakı 30 50 17.5 62
85 İSMAYILOV ELŞƏN ELÇİN Mingəçevir 17 1 16.75 63
86 Məmmədli Türkan Kamran Oğuz 19 14 15.5 64
87 İsmayılzadə Elmar Kamal Bakı 28 52 15 65
88 Şirinzadə Paşa Bəhruz Yevlax 23 35 14.25 66
89 Məmmədov Hikmət Zaur Qəbələ 25 43 14.25 66
90 İsmayılov Turan Vüqar Tovuz 27 53 13.75 67
91 Atakişiyeva Xanbəyim Mayis Bakı 27 53 13.75 67
92 Xalıqov Xalid Namiq Yardımlı 26 53 12.75 68
93 Ağamaliyev Təbriz Şahsəddin Şamaxı 26 54 12.5 69
94 Nəcəfli Aydan Nəsrulla Abşeron 13 2 12.5 69
95 Allahverdiyeva Nigar Allahverdi Goranboy 25 53 11.75 70
96 Taci Adilya Azer Bakı 17 22 11.5 71
97 Təzəxanova Səma Əlixan Bakı 25 55 11.25 72
98 Qəhrəmanova Tərlan Hüseyn Bakı 25 55 11.25 72
99 Ağazadə Aytac Elxan Bakı 25 55 11.25 72
100 Penahzade İslam Vüqar Şəki 25 55 11.25 72
101 Səlimli Ayxan Abbas Şəki 24 55 10.25 73
102 Kərimova Süsən Mərdalı Dəvəçi 24 56 10 74
103 Celilov Ibrahim Maqsud oğlu Qəbələ 23 57 8.75 75
104 Ağayeva Aytac Məftun Bakı 23 57 8.75 75
105 Hüseynzadə Elçin Əflatun Bakı 23 57 8.75 75
106 Əzimova Aytən Alim Bakı 23 57 8.75 75
107 Həsənova Zeynəb Araz Göyçay 22 58 7.5 76
108 Hümmetova Ruxsarə Məhərrəm Şəki 11 17 6.75 77
109 Məhərrəmova Gülnar Səfər Bakı 21 58 6.5 78
110 Qasımzadə Şəkər Asim Bakı 10 14 6.5 78
111 Məmmədli Xalidə Azər Şəki 21 58 6.5 78
112 Qarayev Şamo Əjdər Abşeron 21 59 6.25 79
113 İsmayılova Şövkət Rasim Bakı 11 19 6.25 79
114 Hüseynov Əflatun Həsən Bakı 12 28 5 80
115 İlyazlı Muhammədsaleh Eyvaz Qəbələ 19 60 4 81
116 Nağızadə Cahangir Cahangir Bakı 19 61 3.75 82
117 Məmmədova Ruqiyyə Elşən Şəmkir 19 61 3.75 82
118 Məmmədov Məqsəd Mətləb Ağdaş 6 10 3.5 83
119 Hacıyeva Minayə Natiq Bakı 18 62 2.5 84
120 Zeynalov Səid Nağı Siyəzən 18 62 2.5 84
121 Musayeva Arzu Rövşən Bakı 7 19 2.25 85
122 Sabitova Rüzgar Rəhman Qəbələ 13 44 2 86
123 Hüseynova Zəhra Mürvət Qəbələ 17 62 1.5 87
124 Azimov Vasif Niymet Şəki 17 62 1.5 87
125 Abdullayev Ozal Mubariz Ağdaş 14 50 1.5 87
126 Aydinova Yasemen Araz Saatlı 17 63 1.25 88
127 Əliyeva Əzizə Vaqif Abşeron 2 4 1 89
128 Mövsümova Seyidsura Mirrasim Sumqayıt 14 53 0.75 90
129 Qasimova Ramella Oruc Şəki 7 49 0 91
130 Tapdıqlı Samirə Ağayar İsmayıllı 13 67 0 91
131 Qarayeva Aytekin Vezir Sumqayıt 15 65 0 91
132 Nagiyev Mirhebib Balay Bakı 15 64 0 91
133 Mürşüdlü Nuranə Əli Bakı 16 64 0 91
134 Əliyev Rəvan Vaqif Abşeron 3 16 0 91