Oxu və Qazan IV müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
28.01.2021 1524

Light UP Training Platformun 24 yanvar tarixində təşkil etdiyi “Oxu və Qazan IV” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Rəsulov Elməddin Camal oğlu

İkinci yerə Məhyəddinov Fərid Mürşüd oğlu

Üçüncü yerə Mehdiyev İsmayıl Maarif oğlu layiq görülüb.

Qeyd: Eyni bal toplayaraq ikinci yeri paylaşan iki şəxs arasında keçirilən imtahanla 2-ci və 3-cü yerlərin sahibləri müəyyən edilmişdir.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Rəsulov Elməddin Camal Bakı 80 0 80 1
2 Məhyəddinov Fərid Mürşüd Şəki 79 1 79 2
3 Mehdiyev İsmayıl Maarif Bakı 79 1 78.75 3
4 Abdullayeva Aytac Asif Sabirabad 78 1 77.75 4
5 Kərəmov Ədil Sahib Göyçay 78 2 77.5 5
6 Rəhimli Günay Təhmasib Bakı 78 2 77.5 5
7 Səmədova Xəyalə İsmət Qəbələ 77 3 76.25 6
8 Rəhimli Ceyhun Norasib Bakı 76 4 75 7
9 Rəhimli Seyhun Nurasib Bakı 76 4 75 7
10 Rəhimli Nərgiz Təhmasib Bakı 76 4 75 7
11 Yuzbasiyeva Nermin Bayram Baləkən 75 3 74.25 8
12 Əhmədova Aişə Nuru Bakı 75 5 73.75 9
13 İsmayılova Chinara Ibrahim Şəki 73 2 72.5 10
14 Ganiyev Anar Nizami Şəki 73 6 71.5 11
15 Elvin Elvin ... Şəki 73 7 71.25 12
16 Əsgərova Mələk Mehdi Bakı 73 7 71.25 12
17 Ibrahimov Ilkin Famil Ağdaş 72 8 70 13
18 Kərimli Orxan Şahin İsmayıllı 71 8 69 14
19 Xəlilov Müşfiq Kamran Şəki 69 11 66.25 15
20 Rəcəbova Sevda Vidadi Bakı 67 6 65.5 16
21 Əlibəyli Elnur Nurəli Şəki 66 8 64 17
22 Seyidov Rəşad Fikrət Bakı 67 13 63.75 18
23 Adiyev Abusufyan Islam Zaqatala 64 14 60.5 19
24 Mürşüdov Sarif Vaqif Quba 64 16 60 20
25 Rəcəbov Tərlan Həsənsoltan Zaqatala 63 17 58.75 21
26 Məhərrəmov Səyyad Umudvar Şəki 61 19 56.25 22
27 Əfəndiyev Ruhid Asif Astara 61 19 56.25 22
28 Meherremova Zemine Xelil Şəki 59 14 55.5 23
29 Məmmədzadə Rafiq Radiq Ağdaş 58 16 54 24
30 Həsənova Nahibə Şəmsəddin Zaqatala 59 21 53.75 25
31 Cəlilov Elsevər Şahid Şamaxı 56 14 52.5 26
32 Məmmədşahova Bəsti Azad Quba 54 9 51.75 27
33 Mehdiyev Oruc Hüseyn Şəki 56 20 51 28
34 Qurban Elgiz Zaur Kürdəmir 54 13 50.75 29
35 Həsənəliyeva Fəridə Vüqar Goranboy 51 2 50.5 30
36 Nurəliyeva Xanım Rauf Bakı 56 24 50 31
37 Abdullayev Valeh Saleh Sabirabad 55 21 49.75 32
38 Həsənzadə Vaqif Cabir Şəki 55 22 49.5 33
39 Babasova Gunay Vahid Qəbələ 55 25 48.75 34
40 Meherremov Elmeddin Umudvar Şəki 52 13 48.75 34
41 Babayeva Günel Nizami Bakı 51 10 48.5 35
42 Necefova Xuraman Gulehmed Abşeron 53 18 48.5 35
43 Huseynzadə Sədayə Sabir Xanlar 50 8 48 36
44 Omarov İbrahim Rəhman Şəki 54 25 47.75 37
45 Yaqubov Anar Vaqif Şəki 50 16 46 38
46 Zəkəriyəyev Xəlil Vaqif Qəbələ 52 27 45.25 39
47 Kərimova Süsən Mərdalı Dəvəçi 52 27 45.25 39
48 Kərimova Sadəgül Mərdalı Dəvəçi 51 28 44 40
49 Xəlilli Zeynəb Müşfiq Şəki 51 29 43.75 41
50 Məmmədova Kəmalə Daşqın Kürdəmir 50 30 42.5 42
51 Həmzəyeva Vəfa Nadir Yevlax 43 4 42 43
52 Umarlı Zehra Dursun Oğuz 49 29 41.75 44
53 Xəlilova Sifayə Eynulla Şəki 44 9 41.75 44
54 Nuhova Gülnar Yasin Bakı 48 27 41.25 45
55 Babayeva Məlahət Ramiz Bakı 42 5 40.75 46
56 Nadirli Musa Vidadi Şəki 48 32 40 47
57 Verdiyevaa Yeganəə Nürəddinn Şəki 48 32 40 47
58 Rəcəbov İlkin Tahir Xaçmaz 45 21 39.75 48
59 Abbaszadə Zəkayi Zaur Astara 41 5 39.75 48
60 Zamanov Oruc İlqar Goranboy 47 33 38.75 49
61 Şaban Hikmət Səid Zaqatala 47 33 38.75 49
62 Sabitov Mahir Rəşid Qəbələ 45 29 37.75 50
63 İsrəfilov Kamal Rasim Yevlax 44 25 37.75 50
64 Əliyeva Ləman Hafiz Beyləqan 44 36 35 51
65 Fətəliyeva Aytac Rahib Goranboy 44 36 35 51
66 İbrahimova Leyla Savalan Bakı 44 36 35 51
67 Mansırova Şahanə Zülfüqar Ağstafa 44 36 35 51
68 Hüseynov Adəm Ruslan Abşeron 41 25 34.75 52
69 Niyazova Naimə Namaz Bakı 43 37 33.75 53
70 Gafarova Leila İlham Bakı 43 37 33.75 53
71 Məhərrəmli Ruslan Elçin Şəki 43 37 33.75 53
72 Zeynalova Solmaz Mahir Gəncə 37 14 33.5 54
73 Penahzade İslam Vüqar Şəki 41 39 31.25 55
74 Osmanova Nərmin Natiq Zaqatala 40 40 30 56
75 Əlisafalı Türkan Elşad Şəki 40 40 30 56
76 Xancanova Hüsniyyə Ələddin İsmayıllı 40 40 30 56
77 Həsənzadə Ülviyyə Cahangir Şəki 32 13 28.75 57
78 Qasimova Ramella Oruc Şəki 36 32 28 58
79 Hətəmov Xaliq Çərkəz Bakı 35 28 28 58
80 Mürüdova Şölə Vaqif Oğuz 36 33 27.75 59
81 Daşdəmirova Türkanə Məhəmmədəli Bakı 38 42 27.5 60
82 Vaqifli Fidan Yaşar Mingəçevir 36 34 27.5 60
83 Rəşidova Ayşegül Ələşrəf Bakı 35 34 26.5 61
84 Fərmanlı Dilbari Nadir Yevlax 26 1 25.75 62
85 Həsənova Aişə Hikmət Bakı 35 45 23.75 63
86 Əsədzadə Pərvanə İslam İsmayıllı 25 7 23.25 64
87 Soltanov Xəqani Məzahir Ucar 34 43 23.25 64
88 Ağayev Nurlan Rasim İsmayıllı 33 41 22.75 65
89 NEMƏTLİ MƏHƏRRƏM RUSLAN Zərdab 34 46 22.5 66
90 Abdullayev Murad Turxan Bakı 32 43 21.25 67
91 Həsənov Cavid Mobil Ağcabədi 30 35 21.25 67
92 Musayev İsmayıl Habil Ağdaş 33 47 21.25 67
93 Abdullayeva Gülay İnqilab Qəbələ 30 35 21.25 67
94 Mehdiyeva Aygün Hüseyn Şəki 26 21 20.75 68
95 Süleymanov Anar Azər Kəlbəcər 31 49 18.75 69
96 İsgəndərov Vüsal Rövşən Dəvəçi 25 28 18 70
97 Xəlilov Xəzər Məhəmmədiyə Qax 30 50 17.5 71
98 Mahmudlu Nisbət Araz Ağdaş 22 18 17.5 71
99 Nağılı Nəzrin Aqif Zərdab 28 43 17.25 72
100 Pirimova Ayşəgül Rövşən Şəki 29 49 16.75 73
101 Gocaliyev Rafail Asan Saatlı 19 11 16.25 74
102 Fərəcova Jale Əjdər Neftçala 21 23 15.25 75
103 Məmmədova Leyla Yusif Bakı 23 36 14 76
104 Qasimli Beyim Faiq Bakı 26 50 13.5 77
105 Süleymanov Sәid Әbülfәz Bakı 26 54 12.5 78
106 Çelebiyeva Nuray Mikayıl Şəki 25 54 11.5 79
107 Qocayeva Zeynəb Əmrah qızı Zaqatala 25 55 11.25 80
108 Məmmədova Aynur Oruc Zaqatala 25 55 11.25 80
109 Abbaszadə Uğur Zaur Astara 23 47 11.25 80
110 Kərimov Nihad Yadigar Kürdəmir 24 53 10.75 81
111 Abdulov Ayxan Zabil Zərdab 24 55 10.25 82
112 Məhəmmədova Aygün Babək Gədəbəy 23 54 9.5 83
113 Gülaydınov İsmayıl Məhəmməd Siyəzən 23 56 9 84
114 Saatov Seyhun Habil Şəki 23 56 9 84
115 Qafarova Farida İlham Bakı 9 5 7.75 85
116 Orucova Zümrüd Zaur Bakı 22 58 7.5 86
117 Yuzbasiyeva Limona Murtuzeli Baləkən 7 0 7 87
118 Abasova Nazile Faiq Bakı 20 60 5 88
119 Mikayılova Lalə Samir Oğuz 18 53 4.75 89
120 Hacıyev Əmrah Dəyanət Yevlax 19 61 3.75 90
121 Abdullayev Taleh Şakir Şəki 8 21 2.75 91
122 Huseynov Malik Mehemmed Qəbələ 9 33 0.75 92
123 Hüseynova Minarə Ramiz Bakı 0 0 0 93
124 Səmədov Nicat Elbrus Ağdaş 0 0 0 93