Oxu və Qazan III müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
14.11.2020 410

Light UP Training Platformun 10 noyabr tarixində təşkil etdiyi “Oxu və Qazan III” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Gafarova Leila İlham qızı

İkinci yerə Həsənova Nahibə Şəmsəddin qızı

Üçüncü yerə Hacıyev Tərlan Ətraf oğlu layiq görülüb.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Gafarova Leila İlham Bakı 79 1 78.75 1
2 Həsənova Nahibə Şəmsəddin Zaqatala 78 2 77.5 2
3 Hacıyev Tərlan Ətraf Ağdaş 76 4 75 3
4 Əlibəyli Elnur Nurəli Şəki 75 4 74 4
5 Rəcəbov Tərlan Həsənsoltan Zaqatala 74 6 72.5 5
6 Əliyev Abdulla Nemət Zaqatala 74 6 72.5 5
7 Taqiyeva Nurdanə Calal Bakı 72 6 70.5 6
8 Əlixanov Səxavət Cuma Şəki 70 9 67.75 7
9 Süleymanlı Ömər Çingiz Şəki 70 10 67.5 8
10 Kərəmov Ədil Sahib Göyçay 69 11 66.25 9
11 Aliyev Yusif Tahir Bakı 67 9 64.75 10
12 Necefova Xuraman Gulehmed Abşeron 67 13 63.75 11
13 Ismayilova Zeynəb Zaur Mingəçevir 66 14 62.5 12
14 Məmmədova Şəhrigül Qabil Abşeron 65 15 61.25 13
15 Nilüfər Cabbarova Bəxtiyar Xaçmaz 62 15 58.25 14
16 Nuhova Gülnar Yasin Bakı 61 12 58 15
17 Sultan Zehra Aziz Şəki 62 18 57.5 16
18 Huseynov Malik Məhəmməd Zaqatala 62 18 57.5 16
19 Aliyeva Yasemen Samil Zaqatala 62 18 57.5 16
20 Nağılı Nəzrin Aqif Zərdab 61 15 57.25 17
21 Əhmədova Aişə Nuru Bakı 60 11 57.25 17
22 Həsənzadə Ülviyyə Cahangir Şəki 61 17 56.75 18
23 Nadirli Musa Vidadi Şəki 61 19 56.25 19
24 Recenova Dunya Semseddin Bakı 60 19 55.25 20
25 Ağayev Lalə Zerraf İsmayıllı 59 16 55 21
26 Hacisemiyeva Turane Memmed Şəki 60 20 55 21
27 Kazımova Mesude Mustafa Bakı 60 20 55 21
28 Kərimov Yusif Eldar Bakı 59 21 53.75 22
29 sultan adem aziz Bakı 58 22 52.5 23
30 Ehmedova Ayten Çingiz Bakı 56 18 51.5 24
31 Qafarlı Ləman Ramiz Bakı 57 23 51.25 25
32 Tagiyev Sehriyar Rehman Ağdaş 56 22 50.5 26
33 Cəfərova Kəmalə İbadət Füzuli 56 24 50 27
34 Adiyev Abusufyan Islam Zaqatala 56 24 50 27
35 Daşdəmirova Türkanə Məhəmmədəli Bakı 54 18 49.5 28
36 Müzəffərova Əzimə Ramiz Quba 55 25 48.75 29
37 Osmanova Nərmin Natiq Zaqatala 55 25 48.75 29
38 Məmmədəliyev Fərman Şakir Bakı 55 25 48.75 29
39 Xəlilov Xəzər Məhəmmədiyə Qax 54 26 47.5 30
40 Rahimova Songül Nariman Mingəçevir 51 15 47.25 31
41 Qahirli Həsən Yaqub Bakı 50 13 46.75 32
42 Cerciyeva Nuriyye Labazan Baləkən 53 27 46.25 33
43 Kazımov Fazil Firdovsi Baləkən 52 28 45 34
44 Efendiyeva Gülzar Nizameddin Bakı 51 28 44 35
45 Məmmədova Faidə Mədəd Bakı 46 13 42.75 36
46 FETULLAYEV IMAMEDDIN Bahruz oglu Bakı 50 29 42.75 36
47 Tahirova Nuranə Telman Bakı 50 30 42.5 37
48 Mansırova Şahanə Zülfüqar Ağstafa 50 30 42.5 37
49 Məmmədova Aynur Oruc Zaqatala 48 25 41.75 38
50 Hummetova Aysel Fazil Sumqayıt 46 17 41.75 38
51 Babayev Toğrul Möfil İsmayıllı 48 32 40 39
52 Rəhimli Seyhun Nurasib Bakı 48 32 40 39
53 Verdiyeva Yegane Nureddin Şəki 47 33 38.75 40
54 mahmud oruc fəxrəddin Bakı 47 33 38.75 40
55 Mammadov Ravan Sehran Bakı 46 32 38 41
56 Qarayeva Aytekin Vezir Sumqayıt 46 34 37.5 42
57 Calalov Yusif Calal Şəki 46 34 37.5 42
58 Süleymanov Sәid Әbülfәz Bakı 46 34 37.5 42
59 Məmmədli Ceyhun Vüqar Bakı 45 34 36.5 43
60 İsmayılova Chinara Ibrahim Şəki 37 2 36.5 43
61 Meherremov Elmeddin Umudvar Şəki 43 35 34.25 44
62 Şirinov Şirin Eldəniz Qəbələ 43 37 33.75 45
63 Bayramova Kemale Abdulhüseyn Bakı 40 30 32.5 46
64 İsgəndərov Fariz Fazil Şəki 41 39 31.25 47
65 Memmedova Gulnar Eldar Bakı 39 32 31 48
66 Alieva Aytac Təyyar Bakı 39 34 30.5 49
67 Qurban Elgiz Zaur Kürdəmir 40 39 30.25 50
68 Rəhimli Ceyhun Norasib Bakı 40 39 30.25 50
69 Abdulrahmanov Elat Əflan Bakı 40 40 30 51
70 Yusufova Gunel Elşən Bakı 40 40 30 51
71 Kərimli Orxan Şahin İsmayıllı 39 41 28.75 52
72 Əliyeva Fatime İbrahim Naxçıvan 38 42 27.5 53
73 Mazanova Samira Ayaz Bakı 38 42 27.5 53
74 Memmedova Metanet Edalet Bakı 35 30 27.5 53
75 Madatova Aynur Qardawxan Abşeron 37 40 27 54
76 Abdurahmanov Səməndər Niyazi Şəki 32 21 26.75 55
77 BASHIROVA Konul Gadir İsmayıllı 34 29 26.75 55
78 Hamidzade Hamid Müşfiq Masallı 37 43 26.25 56
79 Hətəmli Cosqun Valeh Beyləqan 36 44 25 57
80 Qardaşbəyova Aida Uzeyir Quba 33 32 25 57
81 Rahimova Amine Nariman Mingəçevir 25 6 23.5 58
82 Nebili Elyar Mahir Şəmkir 33 39 23.25 59
83 Əsgərova Mələk Mehdi Bakı 26 13 22.75 60
84 Qurbanova Ruhanə Mehman Sumqayıt 34 46 22.5 61
85 Murtazoeva Dilnoza Furkat Bakı 34 46 22.5 61
86 Məmmədova Xatun Qurban Bakı 31 34 22.5 61
87 Ömərova Gülər Natiq Bakı 33 47 21.25 62
88 Hacıyev Elnur Surxay Ağdaş 33 47 21.25 62
89 Mahmudova Şəhanə Mehman Abşeron 31 40 21 63
90 Şaismailova Hatice Jalaldin Bakı 32 47 20.25 64
91 Kərimova Sadəgül Mərdalı Dəvəçi 32 47 20.25 64
92 Mürüdova Şölə Vaqif Oğuz 31 44 20 65
93 Hüseynova Jalə Musa Bakı 30 42 19.5 66
94 İbrahimova Jalə İlqar Bakı 31 49 18.75 67
95 Nazaryi Aisin Emam Nazar Bakı 31 49 18.75 67
96 Məmmədli Günəş İmanverdi Bakı 30 47 18.25 68
97 şirinov Rüfət tacı Şəki 27 41 16.75 69
98 Abas Həcər Hüseyn Bakı 29 50 16.5 70
99 Allahverdiyeva Nuranə Əvəz Sumqayıt 26 44 15 71
100 Ələsgərov Pünhan Ramil Bakı 28 52 15 71
101 Butdayeva Seltenet Hikmet Baləkən 18 15 14.25 72
102 Şahbazova Şölə Səfa Bakı 26 48 14 73
103 Rishatova Kalbinur Sadyk Abşeron 26 54 12.5 74
104 Kərimova Süsən Mərdalı Dəvəçi 26 54 12.5 74
105 Balamedova Səbinə Ceyhun Bakı 18 26 11.5 75
106 Nəbizadə Zahidə Famil Göyçay 25 55 11.25 76
107 Yusubova Aysel Canpolad Gəncə 25 55 11.25 76
108 Kərimova Nazlı Kərim Bakı 24 56 10 77
109 Quliyeva Aidə Əli Cəlilabad 14 18 9.5 78
110 Məmmədova Nailə Nail Bakı 23 57 8.75 79
111 Abdullayeva Bahar Vəli Samux 22 57 7.75 80
112 Şükürlü Ləman Təbriz Bakı 8 6 6.5 81
113 Cami Aynur Ziyatxan Bakı 19 59 4.25 82
114 Çikatueva Asiyyat Aslan Abşeron 19 60 4 83
115 Pulatova Fatimə Taşpulat Xaçmaz 19 60 4 83
116 Ələsgərova Aynur İman Bakı 5 4 4 83
117 Dede Memet Nurdan Mustafa Bakı 19 61 3.75 84
118 Xancanova Qumru Məcnun Göyçay 14 63 0 85
119 Əhmədova Aytac Hedər Şəki 0 0 0 85
120 Məhərrəmova Leyla Müseyib Neftçala 13 67 0 85
121 Gülaydınov İsmayıl Məhəmməd Siyəzən 15 62 0 85