Oxu və Qazan X müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı
24.11.2022 249

Light UP Training Platformun 20 noyabr tarixində təşkil etdiyi “Oxu və Qazan X” kitab oxuma müsabiqəsinin nəticələri açıqlandı.

Birinci yerə Gafarova Leila İlham qızı

İkinci yerə Süleymanlı Ömər Çingiz oğlu

Üçüncü yerə Heydərli Kənan Mehman oğlu layiq görülüb.

Yarış iştirakçıları və nəticələri aşağıdakı kimidir.

Nəticələr
Soyadı, adı, atasının adı Şəhər (rayon) Doğru cavab Səhv cavab Bal Yer
1 Gafarova Leila İlham Bakı 73 7 71.25 1
2 Süleymanlı Ömər Çingiz Şəki 72 7 70.25 2
3 Heydərli Kənan Mehman Bakı 71 9 68.75 3
4 Hacıyeva Minayə Natiq Bakı 70 10 67.5 4
5 Əsgərova Mələk Mehdi Bakı 67 2 66.5 5
6 Rəsulov Elməddin Camal Bakı 68 11 65.25 6
7 Alieva Aytac Təyyar Bakı 67 13 63.75 7
8 Veliyeva Naciye Əfqan Qazax 67 13 63.75 7
9 Bağırova Nərmin Anar Ağdaş 66 14 62.5 8
10 Nəbiyev Ramiq Natiq Ağdaş 63 15 59.25 9
11 Məcidli Ramin Nüsrət Oğuz 61 13 57.75 10
12 Şəliyev Şeyxəli Araz Qax 58 14 54.5 11
13 Osmanov Kenan Fikrət Kürdəmir 55 4 54 12
14 Məmmədəliyev Fərman Şakir Bakı 58 22 52.5 13
15 Pirimov İsmayıl Habil Şəki 58 22 52.5 13
16 Mustafayeva Validə Araz Quba 56 24 50 14
17 Esgerova Nurane Feyiz Abşeron 50 28 43 15
18 Fərziyeva Aytac Murad İsmayıllı 46 22 40.5 16
19 Abdullayev Abdulla İqrar Kürdəmir 48 30 40.5 16
20 Kərimli Orxan Şahin İsmayıllı 48 32 40 17
21 Fərziyeva Gülnigar Sahih İsmayıllı 43 22 37.5 18
22 Məmmədova Ruqiyyə Elşən Şəmkir 46 34 37.5 18
23 Alxazov Mahmud Mecid Zaqatala 46 34 37.5 18
24 Meherremov Elmeddin Umudvar Şəki 45 33 36.75 19
25 Davudova Şəhla Yaşar Zaqatala 42 33 33.75 20
26 Əmiraslanova Sədaqət Müslüm Abşeron 35 6 33.5 21
27 Kərimov Elgün Çələbi Zərdab 36 22 30.5 22
28 Rzayeva Səidə İmran Bakı 32 9 29.75 23
29 Ismayılova Könül Mehemmed Göyçay 34 28 27 24
30 Zadə Səbuhi Fərhad Gəncə 31 18 26.5 25
31 Əsədova Elşad Ramiz Astara 37 42 26.5 25
32 Kərəmov Ədil Sahib Göyçay 37 43 26.25 26
33 Həsənova Nərmin Rüstəm Şəki 32 24 26 27
34 Hüseynova Minarə Ramiz Gədəbəy 27 5 25.75 28
35 Şıxıyev Anar Metleb Ağdaş 35 41 24.75 29
36 Mirzeliyeva Mədinə Ruslan İsmayıllı 31 34 22.5 30
37 Seyidova Aysel Mircəlal Bakı 33 43 22.25 31
38 Həsənova Xəyalə Sahib Bakı 33 46 21.5 32
39 Bəkirli Nicat Samir Bakı 33 47 21.25 33
40 Mikayilov Vusal Şöyüb Baləkən 32 47 20.25 34
41 Mustafayeva Rabia Murad Gəncə 23 17 18.75 35
42 Paşayeva Zərifə İlqar Ağdaş 31 49 18.75 35
43 Həsənzadə Abdurrahman Ceyhun Bakı 31 49 18.75 35
44 Əmiraslanova Anabacı Həsən Abşeron 29 43 18.25 36
45 Memmedova Gulare Elgun Qəbələ 27 37 17.75 37
46 Memmedova Metanet Edalet Bakı 21 15 17.25 38
47 Müftəliyev Toğrul Seyfəddin Şəki 27 39 17.25 38
48 Aliyev Ali Aqil Qazax 17 1 16.75 39
49 ŞİRİNOVA Reyhan RÜFƏT Bakı 29 50 16.5 40
50 İsgəndərova Bahar Hüseyn Saatlı 27 42 16.5 40
51 Quliyeva Nailə Elçin Bakı 29 50 16.5 40
52 Umarova Aise Sovdiyar Qəbələ 29 51 16.25 41
53 Meherremli Alide Elcin Şəki 22 27 15.25 42
54 Məmmədzadə Ülkər Namiq Oğuz 18 14 14.5 43
55 Şahverdiyev Ramil Asluddin Baləkən 25 42 14.5 43
56 Əhədova Gülnarə Hacıadil Bakı 16 7 14.25 44
57 Məhərrəmova Gülnar Səfər Bakı 27 52 14 45
58 Həsənova Tənzilə Arzu Ağdaş 21 29 13.75 46
59 Həsənzadə Vaqif Cabir Şəki 27 53 13.75 46
60 Memmedova Nezaket Esabeli Bakı 18 19 13.25 47
61 Ismayilova Lale Yusif Göyçay 26 53 12.75 48
62 Taci Adilya Azer Bakı 26 53 12.75 48
63 Abdullayeva Ayşən Novruz Daşkəsən 20 31 12.25 49
64 Elimemmedova Melahet Elçin Quba 19 29 11.75 50
65 Hacıyev Tərlan Ətraf Ağdaş 25 54 11.5 51
66 Əhədov Elşən Gülyar Bakı 25 54 11.5 51
67 Məmmədli Aysun Fuad Bakı 25 55 11.25 52
68 İskəndərova Şəms Cahangir Bakı 24 52 11 53
69 Mürsəlli Ümid Şahin Gəncə 24 55 10.25 54
70 Cebiyev Rafiq Adşirin oğlu Şəki 21 45 9.75 55
71 Rəsulova Giləxanım Natiq Bakı 19 39 9.25 56
72 Babayeva Gunay Islam Qəbələ 23 56 9 57
73 Vəliyev Səttar Saleh Bakı 23 57 8.75 58
74 Əsgərov Aydın Mehdi Bakı 9 1 8.75 58
75 Memmedova Ramile Samir Şəki 21 52 8 59
76 Memmedova Nurane Qaçay Ağdaş 22 57 7.75 60
77 Abbaszadə Zəkayi Zaur Astara 22 58 7.5 61
78 Seyidova Şəhla Ələkbər Bakı 21 58 6.5 62
79 Hüseynova Zəhra Mürvət Qəbələ 21 59 6.25 63
80 Məmmədli Rəşid Elman Bakı 21 59 6.25 63
81 Semedov İsmayil Elgun Qəbələ 20 57 5.75 64
82 Cəfərova Ceyran İlham Lənkəran 9 13 5.75 64
83 Rüstəmova Fatime Penah Bakı 20 60 5 65
84 Əliyeva Məleykə Şahin Zaqatala 11 24 5 65
85 Səmədov Qnyaz Elgun Qəbələ 19 60 4 66
86 Qaçayev Zaur Aləddin Qəbələ 15 45 3.75 67
87 Semedov Elgun Qnyaz Qəbələ 19 61 3.75 67
88 Ebişli ZAMİQ Zaur Qəbələ 19 61 3.75 67
89 Qasimova Ramella Oruc Şəki 18 58 3.5 68
90 Seyidova Damla Ramin Bakı 18 59 3.25 69
91 Hemidova Aytac Elekber Zaqatala 18 61 2.75 70
92 Əliyeva İradə Vüsal Bakı 18 62 2.5 71
93 Muzefferova Xedice Rustem Saatlı 5 13 1.75 72
94 Besetova Leyla Ilyaz Saatlı 8 25 1.75 72
95 Abdullayev Ozal Mubariz Ağdaş 17 62 1.5 73
96 Məmmədli Xalidə Azər Şəki 16 59 1.25 74
97 Memmedova Nərgiz Tələt Ağdaş 16 62 0.5 75
98 Səlimli Ayxan Abbas Şəki 6 22 0.5 75
99 İlyazlı Muhammədsaleh Eyvaz Qəbələ 14 66 0 76
100 Məmmədli ŞAMO iftixar Şəki 0 0 0 76